سه شنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / Uncategorized @fa / تجلیل از مشاهیر نوعی الگوسازی برای جوانان است

تجلیل از مشاهیر نوعی الگوسازی برای جوانان است

رییس کارگروه کشاورزی کمیته علمی کنگره بین المللی مشاهیر کرد، گفت: تجلیل از مشاهیر و مفاخر، نوعی الگوسازی برای جوانان و تشویق و ترغیب آنان برای خدمت به جامعه است.

دکتر امیر رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار کنگره بین المللی مشاهیر کرد، در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری کنگره مشاهیر کرد اظهار کرد: کارگروه بخش کشاورزی کنگره مشاهیر کرد، در آذر ماه سال گذشته در مرکز کردستان شناسی دانشگاه کردستان تشکیل شد و در پی آن زیر کمیته ای متشکل از بخش های مختلف اجرایی و  اساتید سایر دانشگاهها نیز به وجود آمد.

وی افزود: ارتباط با دانشگاه های کردستان عراق و ترکیه از جمله وظایف این کمیته بود و چندین عضو این کمیته به عنوان مسئول شناسایی مشاهیر و مفاخر کُرد  بخش کشاورزی با در نظر گرفتن شاخص های علمی، کارآفرینی و تولید ثروت در ایران و خارج از ایران انتخاب شدند.

رییس کارگروه کشاورزی کنگره بین المللی مشاهیر کرد، عنوان کرد: با تلاش و همکاری بخش برون مرزی و بر اساس ملاک های منتخب این کمیته، مقرر شد اولویت انتخاب ها، علی رغم وجود افراد برجسته و مطرح در دانشگاه کردستان، به کردستان سوریه، ترکیه و عراق که در سطح دنیا مشغول فعالیت هستند اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی، از بین نفرات شناسایی شده در بخش های کارآفرینی، تولید، اجرا و علمی دو نفر را انتخاب شدند، ادامه داد: یک نفر از کُردهای ترکیه بنیانگذار شرکتی در آمریکا است که در حوزه ماست و لبنیات مشغول به فعالیت بوده و محصولات وی جزو برندهای مهم و بزرگ تولیدی در سطح بین المللی است.

رشیدی بیان کرد: وی در سال 2016 به عنوان کارآفرین برتر آمریکا معرفی شده و در سطح اروپا نیز شرکت خود را گسترش داده است و تاکنون چندین هزار نفر کرد آواره را به استخدام درآورده است، همچنین انواع ماست و تولیدات بومی کردستان را در سطح دنیا تجاری کرده است.

وی اعلام کرد: در بخش علمی نیز، پروفسوری از کردهای متولد خانقین که در دانشگاه هاروارد مدرک دکتری را اخذ کرده و اکنون در دانشگاه میسوری آمریکا مشغول به فعالیت های پژوهشی و علمی است و نسبت به سایر اساتید این حوزه  برجسته تر بود، انتخاب شد.

رییس کارگروه کشاورزی کمیته علمی کنگره مشاهیر کرد، با بیان اینکه جلسات متعددی در کمیته کشاورزی، برای ارتباط گرفتن با این مفاخر برگزار شد، ادامه داد: تقدیر و تکریم از مفاخر و مشاهیر اقدامی پسندیده و با ارزش است و موجب ایجاد انگیزه در این افراد برای انجام فعالیت های بیشتر خواهد شد.

وی افزود: همچنین انجام چنین اقداماتی نوعی الگوسازی برای جوانان و تشویق و ترغیب آنان برای خدمت به جامعه است.

رشیدی بیان کرد: در جامعه ما افراد زیادی در گمنامی فعالیت می کنند و مطرح نمی شود که امری پسندیده نیست، لذا قدردانی و تجلیل از افرادی که در راستای تقویت بنیه علمی برای تولید ثروت، کارآفرینی، پیشرفت، شادابی و حفظ هویت یک جامعه تلاش می کنند، وظیفه همه دوستداران توسعه و شکوفایی جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته علمی برای برگزاری هرچه بهتر این کنگره توانست با تعیین شاخص هایی آکادمیک، این افراد را انتخاب کند که اقدامی مهم و مطلوب ارزیابی می شود و به طور قطع، این افراد اولین و آخرین مشاهیر کرد نیستند.

رییس کارگروه کشاورزی کمیته علمی کنگره مشاهیر کرد، یادآور شد: بهترین کار این است که این اقدام در سال های آتی نیز ادامه پیدا کند و کسانی که در زمینه های مختلف مطرح هستند، معرفی و به عنوان الگوی جامعه شناسانده شوند.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

با انصاف قضاوت کنیم

ناصرکانیسانانی – مریوان کنگره‌ی مشاهیر کرد روزهای یازدهم و دوازدهم تیرماه جاری در سنندج برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید