شنبه , آذر ۹ ۱۳۹۸
خانه / رسانه های دیگر / رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان: دانشگاه کردستان میزبان کنگره مشاهیر کُرد/ زنان جایگاه ویژه‌ای در کنگره دارند

رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان: دانشگاه کردستان میزبان کنگره مشاهیر کُرد/ زنان جایگاه ویژه‌ای در کنگره دارند

بهروز چمن آرا در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه کردستان، اظهار کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده نزدیک به ۳۰ نفر به عنوان مشاهیر کُرد از سراسر جهان در این کنگره شرکت خواهند داشت، افزود: این افراد از سوی کمیته علمی دانشگاه که خود از ۶ کارگروه تشکیل شده و در هر کارگروه اساتید صاحبنظر حضور داشته‌اند، با در نظر گرفتن برخی شاخص‌های علمی، اجتماعی و … انتخاب شده‌اند.

سرپرست پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه این افراد از حوزه‌های مختلف هنر، ادبیات، کشاورزی، مهندسی، پزشکی، زبان و ادبیات و … انتخاب شده‌اند، عنوان کرد: از مشاهیر مدعو در دانشگاه کردستان تقدیر به عمل می‌آید.

وی با اشاره به جایگاه زنان در میان مشاهیر کُرد، گفت: خوشبختانه زنان نامدار زیادی داریم که برخی به عنوان مشاهیر و برخی هم به عنوان سخنران جایگاه ویژه‌ای در کنگره دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در پایان فرآیند دعوت از مشاهیر هستیم، گفت: گرچه تمامی برنامه‌های کنگره در دانشگاه نیست و به شیوه موازی برگزاری کنسرت و نمایشگاه و برخی کارهای فرهنگی در سطح استان نیز برگزار خواهد شد اما مرکز اصلی برنامه‌ها، دانشگاه کردستان است و ما نیز به عنوان میزبان در حال آماده سازی دانشگاه برای حضور مشاهیر مدعو هستیم.

چمن آرا ادامه داد: در کنگره مشاهیر علاوه بر تقدیر از مشاهیر، پنل‌های تخصصی نیز در سه حوزه مختلف زبان و ادبیات، فرهنگ و دین و حوزه هنر برگزار خواهد شد و علاوه بر این چند نفر نیز از حوزه‌های مختلف اقتصاد، سیاست و …به عنوان سخنران ویژه دعوت شده و به ایراد سخن خواهند پرداخت.

وی اعلام کرد: برگزاری پنل تخصصی از روز نخست آغاز کنگره آغاز خواهد شد و افراد مشهور و صاحب نامی در این پنل‌ها حضور خواهند داشت و علاوه بر این در آیین اختتامیه نیز زمانی برای معرفی بیشتر مشاهیر در نظر گرفته خواهد شد و برخی از مقامات داخل و خارج از کشور در این مراسم به ارائه سخنرانی خواهند پرداخت.

سرپرست پژوهشکده کردستان شناسی عنوان کرد: در مجموع هدف از این کنگره تقدیر از مشاهیر کُرد و معرفی و شناساندن آنهاست که امیدواریم بتوانیم این کنگره را در شان این افراد و به شیوه مطلوب برگزار کنیم.

لازم به ذکر است کنگرە مشاهیر کرد روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر ماه در دانشگاه کردستان برگزار خواهد شد.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

استاد خالقی: کنگره مشاهیر کُرد حرکتی فرهنگی و انسانی است

سنندج – ایرنا – هنرمند نامدار عرصه موسیقی کُردی گفت: کنگره مشاهیر کُرد حرکتی برای …

دیدگاهتان را بنویسید