دوشنبه , آبان ۲۷ ۱۳۹۸
خانه / اخبار ویژه / سرمایه های نمادین کُردها با برگزاری کنگره مشاهیر کُرد به دنیا معرفی می شوند

سرمایه های نمادین کُردها با برگزاری کنگره مشاهیر کُرد به دنیا معرفی می شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان رئیس کمیته پشتیبانی نخستین کنگره مشاهیر کُرد گفت: برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کُرد معرفی سرمایه های نمادین کُردها به دنیا را به دنبال دارد.

حسین فیروزی در گفت و گو با خبرنگار سایت کنگره بین المللی مشاهیر کُرد در سنندج اظهار داشت: سنندج تیرماه سال جاری میزبان برگزاری کنگره ای برای معرفی مفاخر و مشاهیر کُرد در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی است.

وی اضافه کرد: تعداد افراد واجد شرایط بر مبنای شاخص هایی توسط کمیته عملی کنگره که متشکل از اساتید و نخبگان دانشگاه کردستان است، انتخاب شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: بعد از بررسی های انجام شده قرار است از 30 نفر از مشاهیر کُرد در اقصی نقاط دنیا و پنج نفر از کسانی که در ارتباط با موضوع کُرد و کُردشناسی فعالیت کردند، تجلیل شوند.

رئیس کمیته پشتیبانی نخستین کنگره مشاهیر کُرد گفت: برگزاری این رویداد حرکتی است در راستای معرفی سرمایه های نمادین مناطق کُردنشین به مردم دنیا به ویژه ایران و همچنین تشویق نسل جوان به الگوقراردادن این مشاهیر است.

وی یادآور شد: مردم مشتاق و علاقمند هستند بدانند رمز موفقیت سرمایه های نمادین جامعه شان چه بوده و چگونه به این جایگاه دست پیدا کردند که بی شک با برگزاری کنگره مشاهیر کُرد، به پاسخ این سوالات می رسند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه تجلیل از سرمایه های نمادین هر ملت و جامعه ای اقدامی پسندیده و ارزشمند است، اظهار داشت: از طریق سرمایه های نمادین هر جامعه و ملتی می توان به جایگاه آن در دنیا پی برد.

فیروزی معرفی مفاخر ومشاهیر را نوعی فرهنگ سازی در جامعه دانست و افزود: این رویداد فرهنگی به همت دستگاه های دولتی و غیردولتی برگزاری می شود که امیدواریم تجربه موفقی شود واستمرار هم داشته باشد.

وی تاکید کرد: حساسیت و وسواس فراوانی در ارتباط با هزینه های لازم برای برگزاری این کنگره از سوی استاندار کردستان و  مدیران دستگاه های عضو ستاد برگزاری بکار گرفته شده تا با حداقل هزینه ها و بالاترین کیفیت این برنامه اجرا شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: قطعا نگرانی هایی که در خصوص تحمیل هزینه های فراوان برای برگزاری این کنگره در شرایط اقتصادی کنونی به استان وجود دارد در زمان برگزاری این رویداد برطرف می شود.

فیروزی اضافه کرد: بی شک خروجی این کنگره بحدی تاثیرگذار و ارزشمند خواهد بود که  قابل مقایسه با هزینه های که می شود ، نیست و مطمئنا در این شرایط بهترین قضاوت کنندگان هم مردم خواهند بود.

کنگره بین المللی مشاهیر کُرد 11 الی 13 تیرماه امسال در کردستان برگزار می شود و در این برنامه قرار است  30 نفر از مشاهیر کُرد و پنج نفر از کسانی که در ارتباط با موضوع کُرد و کُردشناسی فعالیت کردند، مورد تجلیل قرار گیرند.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

با انصاف قضاوت کنیم

ناصرکانیسانانی – مریوان کنگره‌ی مشاهیر کرد روزهای یازدهم و دوازدهم تیرماه جاری در سنندج برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید