سه شنبه , آبان ۲۱ ۱۳۹۸
خانه / اخبار ویژه / برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کُرد نمایش همبستگی کُردها و ایران به دنیا است

برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کُرد نمایش همبستگی کُردها و ایران به دنیا است

یکی از نمایندگان پیشین مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی برگزاری کنگره بین المللی مشاهیر کُرد را نمایش همبستگی کُردها و ایران به دنیا ذکر کرد.

جلال جلالی زاده در گفت و گو با خبرنگار کنگره بین المللی مشاهیر کُرد ضمن تشکر از تمام برگزارکنندگان این کنگره اظهار داشت: با برگزاری این کنگره همبستگی بین کُردها و ایران به دنیا نشان داده می شود.

 وی اضافه کرد: علاوه براین  اعلام می شود که  کُردها در دنیا جایی را دارند که از آنها دفاع و حمایت و همچنین مشاهیر و مفاخرشان را معرفی کند.

این فعال و کارشناس مسائل سیاسی گفت: این کنگره هم از لحاظ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و به ویژه علمی تاثیر زیادی بر استان می گذارد.

جلالی زاده خاطرنشان کرد:  کسانی که به فرهنگ،  دانش، هنر وموسیقی خدمت کردند حقی بر گردن ملت و مسئولان دارند و قطعا پاسداشت تلاش سال ها زحمات این افراد باعث می شود آنها از گمنامی خارج و بیشتر به مردم معرفی شوند.

وی از دیگر تاثیرات برگزاری مراسم نکوداشت و پاسداشت مفاخر و مشاهیر را معرفی الگوهای ارزنده به نسل جوان ذکر کرد و افزود: تعداد مشاهیری که آثار و خدمات زیادی به جامعه کردند، کم نیستند ولی چون معرفی نشدند هنوز هم برای آحاد مردم ناشناخته هستند.

این فعال و کارشناس مسائل سیاسی و مذهبی گفت: مشاهیر و مفاخری داریم که تنها در بین خواص شناخته شده هستند و عامه مردم اطلاع چندانی از کارها و فعالیت های آنها ندارند و باید با برگزاری کنگره و همایش هایی زمینه معرفی هرچه بهتر این افراد فراهم شود.

جلالی زاده در ارتباط با توجیه برگزاری کنگره مشاهیر کُرد با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی  استان گفت:  همیشه در تمامی برنامه ها و بخش ها افرادی وجود دارند که فقط ایراد می گیرند و همواره ساز مخالف می زنند.

وی با اشاره به اینکه جامعه و زندگی ما فقط  در مسائل اقتصادی خلاصه نمی شود ،  افزود: هر چند درست است که بخش زیادی از مشکلات و دغدغه های امروز مردم به بخش اقتصادی مربوط می شود ولی نباید فراموش کنیم فرهنگ ، سرمایه و ثروت اصلی ما است و باید برای حفظ و تقویت آن تلاش کنیم.

 کنگره بین المللی مشاهیر کُرد 11 الی 13  تیرماه امسال در کردستان برگزار می شود و در این برنامه قرار است  30 نفر از مشاهیر کُرد و پنج نفر از کسانی که در ارتباط با موضوع کُرد و کُردشناسی فعالیت کردند، مورد تجلیل قرار گیرند.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

با انصاف قضاوت کنیم

ناصرکانیسانانی – مریوان کنگره‌ی مشاهیر کرد روزهای یازدهم و دوازدهم تیرماه جاری در سنندج برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید