سه شنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / Uncategorized @fa / نمایشگاه کتاب کُردی در سنندج افتتاح شد

نمایشگاه کتاب کُردی در سنندج افتتاح شد

نمایشگاه کتاب کُردی از سری برنامه های کنگره مشاهیر کُرد با حضور ۱۴ ناشر کردستان ایران و اقلیم در امروز در نگارخانه ارشاد سنندج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد، استاندار کردستان عصر امروز در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب در سنندج حرکت ارزشمند فرهنگی محسوب می‌شود که امیدواریم مورد استقبال عموم قرار گیرد.

بهمن مرادنیا افزود: امیدواریم مردم استان فرهنگی کردستان بهره کافی را از این رویداد فرهنگی ببرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه کتاب کردی یکی از برنامه‌های جنبی کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد است که در سنندج افتتاح شد.

جلال قلعه شاخانی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در نگارخانه ارشاد اسلامی سنندج دایر شده است، افزود: دوهزار عنوان کتاب در قالب ۲۰ هزار جلد در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان است.

وی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه از نهم تا چهاردهم تیرماه جاری در معرض دید عموم مردم قرار دارد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در این آیین گفت: از اتفاقات مهم و بزرگ استان کنگره مشاهیر کرد است و به نظر می‌رسد نقطه عطفی در تاریخ استان به شمار می‌رود.

محمد عبدالملکی بیان کرد: جای تقدیر از مسوولان در برگزاری کنگره مشاهیر کرد و برپایی نمایشگاه کتاب دارد. وی افزود: برگزاری کنگره مشاهیر کرد زمینه‌ساز اتحاد و وجه اشتراکی بین ادارات فرهنگی بود که منجر شد تا این رویداد فرهنگی در استان رقم خورد.

وی با بیان اینکه ۶ ناشر اقلیم کردستان و هشت ناشر استان کردستان در این نمایشگاه حضور دارند، از استاندار و مسوولان استان در راستای برپایی این نمایشگاه تقدیر کرد.

وی محور نمایشگاه را کردی دانست و گفت: ناشران کردی به این نمایشگاه دعوت شدند و ۹۰ درصد آثار آنان در حوزه کردشناسی است.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

با انصاف قضاوت کنیم

ناصرکانیسانانی – مریوان کنگره‌ی مشاهیر کرد روزهای یازدهم و دوازدهم تیرماه جاری در سنندج برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید