پنجشنبه , مهر ۲۵ ۱۳۹۸
خانه / اخبار ویژه / نمایشگاه خوشنویسی کُردی در سنندج برپا شد

نمایشگاه خوشنویسی کُردی در سنندج برپا شد

نمایشگاه خوشنویسی کُردی از سری برنامه‌های جنبی کنگره بین المللی مشاهیر کُرد با حضور استاندار کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار سنندج و جمعی از هنرمندان و خوشنویسان سنندجی در نگار خانه دیار افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی کنگره مشاهیر کُرد، سرپرست انجمن خوشنویسان استان کردستان، در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: استان کردستان هنرمندان و خوشنویسان مطرح و بزرگی را از گذشته تاکنون داشته است و انجمن خوشنویسان این استان جزو اولین شعباتی بود که سال ۶۴ در سنندج دایر شد.

امجد افتخار با اشاره به راه اندازی نمایشگاه خوشنویسی کردی در گالری دیار سنندج، افزود: در این نمایشگاه ۵۵ اثر از خوشنویسان مطرح کشوری و استان کردستان به معرض نمایش عموم درآمده است.

وی با بیان اینکه انجمن خوشنویسان این استان جزو اولین شعباتی بود که سال ۶۴ در سنندج دایر شد، عنوان کرد: در گذشته ما خوشنویس در رده ممتاز را نداشتیم اما اکنون صدها خوشنویس در رده ممتاز و دهها نفر را در رده فوق ممتاز داریم.

به گفته سرپرست انجمن خوشنویسان استان کردستان آثار این نمایشگاه از آثار برتر جشنواره‌های دوسالانه خوشنویسی کُردی جمع آوری شده است و همه آثار به زبان کُردی هستند.

افتخار خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از امروز نهم تیرماه تا ۱۴ تیرماه در محل گالری دیار آماده بازدید علاقمندان است. وی در پایان سخنان خود از مسئولان و متولیان امر خواستار راه اندازی موزه خوشنویسی کردی در استان کردستان شد.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

با انصاف قضاوت کنیم

ناصرکانیسانانی – مریوان کنگره‌ی مشاهیر کرد روزهای یازدهم و دوازدهم تیرماه جاری در سنندج برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید