دوشنبه , آذر ۱۱ ۱۳۹۸
خانه / اخبار ویژه / برگزاری کنگره مشاهیر کرد راهی برای پر کردن خلاء ذهنی جوانان است

برگزاری کنگره مشاهیر کرد راهی برای پر کردن خلاء ذهنی جوانان است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: برگزاری کنگره مشاهیر کرد راهی برای پر کردن خلاء ذهنی جوانان است و اگر هرکسی را به اندازه شخصیت و خدماتش بشناسیم این مهم باعث هدایت جامعه به سمت انسانیت و ارتقاء آن خواهد شد.

محمد دره‌وزمی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت بین‌المللی کنگره مشاهیر کرد اظهار کرد: کنگره مفاخر و مشاهیر کرد فرصتی برای تجلیل و معرفی افرادی مطرح است که در زمینه‌های فرهنگی و علمی رشد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کنگره مشاهیر کرد منجر به ارتقای سطح منطقه و عامل معرفی افرادی است که به کل بشریت خدمت کرده‌اند، افزود: باید قدر این افراد را بدانیم و برای جوانان الگوسازی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: قطعا مشاهیر کردی که تجلیل خواهند شد برای کل بشریت قابل تقدیرند و باید خدماتشان را ارج نهاد چون انگیزه بخش فرزندان ما خواهند بود تا در مسیر درست گام بردارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان یادآور شد: هر انسانی اگر تاریخ خود را نداند و گذشته مشاهیر خود را نشناسد قطعا دچار خلاء فکری و ذهنی خواهد شد.

دره‌وزمی عنوان کرد: حداقل کاری که می‌شود انجام داد رصد کردن افراد فاخر در رشته‌های مختلف ورزشی، علمی، علوم پایه و غیره است تا از آنها تجلیل و برای جوانان الگو شوند.

وی با بیان اینکه افرادی در دنیا هستند که باعث رشد و اعتلای جامعه می‌شوند و شناساندن آنها به سایر افراد جامعه اقدامی اثرگذار و مهم است، گفت: باید سالانه جشنواره‌هایی برگزار شود که انسان‌های موفق و شاخص را تجلیل کند و انگیزه فعالیت را در آنها دوچندان نماید.

وی برگزاری کنگره مشاهیر کرد را راهی برای پر کردن خلاء ذهنی جوانان دانست و گفت: اگر هرکسی را به اندازه شخصیت و خدمات خود بشناسیم این مهم باعث هدایت جامعه به سمت انسانیت و ارتقاء جامعه خواهد شد.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

با انصاف قضاوت کنیم

ناصرکانیسانانی – مریوان کنگره‌ی مشاهیر کرد روزهای یازدهم و دوازدهم تیرماه جاری در سنندج برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید